נולד ב-19 במרץ 1976

נפל בל’ בכסלו התשס”ג,
5 בדצמבר 2002

מקום קבורה: אשדוד

רס"ר מרדכי יצחקוב

מוטי הבן הבכור למשפחה בת שלושה ילדים, נולד וגדל באשדוד. הוא למד בבית הספר היסודי הממ”ד “שילה” ואחר כך בפנימייה הצבאית של חיל החימוש בצריפין, שם למד עד לגיוסו.

בהיותו בן 7 שנים התגרשו הוריו ומוטי גדל עם אמו ושתי אחיותיו. הקשר עם אביו נותק עוד קודם. מנערותו שימש מוטי כראש המשפחה. עזר לפרנסתה ודאג לרווחתה. הוא עשה את כל שביכולתו לשמח את אמו ולסייע בידה וכמו כן טיפל באחותו הקטנה שירלי.

מוטי היה ישר, ביישן, צנוע, בעל שמחת חיים וחברותי. הוא כיבד את הבריות, ילדים כמבוגרים ואהב לעזור לכולם גם למי שלא הכיר. היה לו כישרון לציור והוא אהב בעלי חיים.

בשנת 1994 התגייס לצה”ל והוצב לחיל החימוש כמכונאי לסדנת רכב, בסיום שירותו הסדיר המשיך בשירות קבע.מוטי אהב את הצבא ורצה להתקדם במסגרתו. ועל כן החל ללמוד הנדסאות רכב. ביחידתו הצבאית היה מוכן למלא כל משימה על הצד הטוב ביותר, והתנדב לא אחת למלא את מקומם של חבריו לסדנה.

ביום שלישי, ה-3.12.2002, נשלח מוטי לאבטח את היישוב “גן אור”. הוא היה אמור להישלח לשם ביום ראשון, אך הוחלט ע”י מפקדיו לדחות זאת ביומיים ומוטי יצא לאבט”ש. הוא הלך בתחושה לא טובה, כאילו ידע שמשהו רע הולך לקרות שם. הוא ביקש ממפקדיו לדחות לו את האבט”ש אך הם לא הסכימו, הוא אפילו הציע לחבריו 500 ש”ח כדי שיצאו במקומו אך הם לא רצו. שבוע לפני יציאתו הוא לא היה רגוע בגלל האבט”ש ולא רצה לצאת לשם, אך לבסוף הוא יצא, בלית ברירה.

ביום חמישי, ל’ בכסליו תשס”ג (5.12.2002) מוטי היה אמור לסיים את משימת האבטחה ולחזור לביתו באשדוד. בשעה 11:00 (כרבע שעה לפני שהיו צריכים לאסוף אותו לביתו) הבחין מוטי ברכב שמתקדם לכיוון שער הכניסה ליישוב. ברכב נהגה תושבת היישוב. מוטי קם לפתוח את השער אך הנהגת לא עצרה והתנגשה בשער הסגור שהעיף את מוטי כ-19 מטרים. מוטי הובהל במצב קשה לבית החולים סורוקה שם מת מפתעיו במהלך הניתוח (בשעה 12:50).

דקות ספורות לפני התקרית אמר מוטי לאיש מילואים שאיבטח איתו, שהוא פחד לבוא לאבט”ש אבל עכשיו הוא מרגיש שהוא היה בנופש כפרי.מוטי נפל בעת מילוי תפקידו. בן 26 שנים במותו. הוא הובא למנוחת עולמים בחלקה הצבאית בבית העלמין באשדוד. הותיר אם ושתי אחיות עם כאב עצום.

יהי זכרו ברוך.