רב"ט רמי (רחמים) נפשי

רמי, בן טובה ודניאל, נולד ביום ט”ו באייר תש”ח (25.5.1948) בפרס ועלה ארצה עם משפחתו בשנת 1959. הוא למד בבית-הספר היסודי בזכרון-יעקב, המשיך את לימודיו במוסד “משען” בקרית-עמל ובכפר-הנוער בבן-שמן, ואחר כך סיים את לימודיו בבית-הספר התיכון-מקצועי “אורט” בלוד. רמי היה תלמיד נבון וחרוץ, והצטיין בלימודים, למרות הקשיים שהתלבט בהם בלימוד השפה העברית. הוא היה עליז ואוהב-חיים, “הרוח החיה” בכל פגישת רעים. הוא הרבה לצחוק ולהתלוצץ, רוחו הייתה טובה עליו תמיד, ובנוכחותו השרה שמחה ועליצות סביבו. הוא נהג לעזור לזולת, ובזכות טוב לבו ונדיבותו התחבב על הכול, ובמיוחד היה נערץ על ילדים. הוא היה בן נאמן ומסור להוריו, ולאחר שנפטר אביו טיפל באמו בדאגה ובמסירות. הוא קשר קשרי אחווה אמיתית עם אחיותיו הנשואות ועם ילדיהן והיה מרבה לבקר אצלם.

רמי גויס לצה”ל במחצית פברואר 1966 והוצב לחיל-הרגלים. לאחר הטירונות ולאחר שהשתלם בקורס-צניחה ובקורס מפקדי-כיתות, התמנה מפקד-כיתה ביחידת צנחנים. הוא היה חייל טוב וממושמע, והכול העריכו אותו בזכות חברותו, צייתנותו ומזגו הטוב. מפקדיו ציינו לשבח את אחריותו ואת אומץ לבו. הוא השתתף בפעולת-סמוע בנובמבר 1966, ובמלחמת-ששת-הימים נלחם בקרבות ברצועת-עזה, שבמהלכם ניצל בנס פעמים אחדות. את חוויותיו מהמלחמה העלה רמי על הכתב ביומן שניהל במהלך הקרבות.
אחרי שהשתחרר מהשירות הסדיר חזר למשק של משפחתו במושב גנתון והחל לעבוד כמפעיל טרקטור. לאחר ששב מהמלחמה ערך אלבום ושם בו את תמונות חבריו שנפלו ואף רשם דברי הערכה לצדן. הוא אהב במיוחד את תקופת הקציר וכיבוש החציר, ומצא את פרנסתו בעבודה זו. הוא שאף לבנות את ביתו במושב ולהקים משפחה - אך מלחמת יום-הכיפורים שמה לאל את תוכניותיו. כשפרצה המלחמה, גויס רמי מיד ונשלח עם יחידתו לחזית סיני. הוא השתתף בקרבות-הבלימה נגד המצרים וביום כ”ד בתשרי תשל”ד (20.10.1973) נפגע ונהרג בהפגזה סמוך למעוז “פוקסטרוט” דרומית לאיסמעיליה. הוא הובא למנוחת-עולמים בבית-העלמין בחדרה. השאיר אחריו אם, אחים ואחיות. לאחר נופלו הועלה לדרגת סמל.
יהי זכרו ברוך.

נולד בט"ו באייר תש"ח, 25.5.1948

נפל בכ"ד בתשרי התשל"ד, 20.10.1973

מקום קבורה: חדרה